Ekosystem Erlanga by Wojtek Gawroński

Speaker Wojtek Gawroński
Title
Ekosystem Erlanga
Description

Podczas tworzenia systemów złożonych z wielu komponentów, napotykamy bardzo często na wymagania dotyczące stabilności i dostępności projektowanego rozwiązania. To wystarczająco trudny problem, który można sobie dodatkowo utrudnić na poziomie doboru technologii.

Praktycznie niemożliwe jest stworzenie kompletnego rozwiązania a na końcu dodanie do niego wspomnianych własności. Projektując systemy musimy mieć na uwadze, że te cechy muszą być uwzględnione od samego początku oraz pielęgnowane podczas życia projektu.

Chciałbym podczas prezentacji przedstawić solidną podstawę dotyczącą omawianych problemów. Wraz z tym rozwiązaniem otrzymujemy środowisko sprawdzone w boju, z prawie 30 letnimi doświadczeniami i myślą inżynierską. Erlang, bo o tej platformie mowa, powstał prawie trzy dekady temu z myślą właśnie o tej klasie problemów. Budując nowy system, który ma bardzo duże wymagania dotyczące skalowalności stabilności, grzechem byłoby nie skorzystać z tak olbrzymiej wiedzy zgromadzonej w postaci solidnej maszyny wirtualnej i bogatego ekosystemu skupionego dookoła niej.

Podczas prezentacji skupimy się na historii tej platformy, porozmawiamy o możliwych ścieżkach, które można wybrać w tym środowisku oraz zaprezentujemy kluczowe koncepcje oraz wzorce, umożliwiające budowę aplikacji stabilnych, wytrzymałych i skalowalnych.

Last Updated 19 Mar 20:18